هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص مراجعه به مراکز دندانپزشکی در روزهای شیوع ویروس کووید 19

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص مراجعه به مراکز دندانپزشکی در روزهای شیوع ویروس کووید 19 3

سازمان جهانی بهداشت به مردم توصیه کرد از مراجعه غیر ضروری به مراکز دندانپزشکی جهت انجام سیم کشی، معاینات پیشگیرانه (چک آپ) و جرم گیری خودداری کنند و تنها در شرایط بسیار ضروری مانند داشتن بیماری های لثه و درد دندان به دندانپزشک مراجعه کنند. چراکه انتقال ویروس کرونا از طریق خدمات دندانپزشکی بسیار بالاست و توصیه می شود مردم تا جاییکه می توانند در این ایام به دندانپزشکی ها مراجعه نکنند و توجه بیشتری به نظافت دهان و دندان خود داشته باشند، همچنین از طریق فضای مجازی و مشاوره های از راه دور نسبت به چگونگی رعایت بهداشت دهان و دندان آموزش ببینند.

کادر درمانی دندانپزشکی به علت تماس طولانی مدت با دهان افراد و استفاده از ابزارهای تیز، به راحتی می توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند. بنابراین مراکز دندانپزشکی باید از تهویه بسیار مناسبی برخوردار باشند و بهتر است این مراکز دارای سیستم تهویه فیلتر دار باشند. همچنین هوای تازه باید به طور پیوسته در مطب دندانپزشکان جریان داشته باشد.

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد استفاده از خدمات دندانپزشکی در شرایط شیوع ویروس کرونا ریسک بالایی دارد، بنابراین باید از مراجعات غیر ضروری به دندانپزشکی ها اجتناب و اقدامات پبشگیرانه مربوط به بهداشت دهان و دندان را به بعد از کنترل ویروس کرونا موکول کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان