ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا

ارتباط سندرم التهابی کودکان با کرونا 3

به گزارش دنت آنلاین (شرکت کاسپین طب تریتا) و به نقل از ایسنا، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان ممکن است به بیماری کووید- 19 مرتبط باشد.

تئودور آدهانوم، دبیر دبیرکل سازمان جهانی بهداشت(WHO) اظهار داشت که طی هفته‌های گذشته گزارش‌هایی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به دست آمده مبنی بر اینکه شماری از کودکان در بخش‌های مراقبت ویژه با یک بیماری التهابی مولتی سیستمی دارای برخی ویژگی‌های مشابه به بیماری کاوازاکی و سندرم شوک سمی بستری شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه توصیف فوری و دقیق این سندرم بالینی برای درک علیت و توصیف مداخلات درمانی آن بسیار مهم است، تصریح کرد: گزارش‌های اولیه این فرضیه را ایجاد کرده که این سندرم احتمالا مربوط به بیماری کووید- 19 می‌باشد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این سازمان، یک تعریف موردی اولیه و همچنین یک فرم گزارش موردی برای سندرم التهابی مولتی سیستمی در کودکان تهیه کرده است.

بنابر گزارش ایسنا، تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کلیه پزشکان در سراسر جهان خواست با مقامات ملی خود و سازمان جهانی بهداشت همکاری کنند تا در این خصوص هوشیار بوده و این سندرم در کودکان را زودتر و بهتر تشخیص دهند.

منبع: ایسنا