تکلیف دندانپزشکی بیماران ایدز تا 40 روز دیگر مشخص می‌شود

تکلیف دندانپزشکی بیماران ایدز تا 40 روز دیگر مشخص می‌شود 3

محسن اعرابی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس درباره یونیت ویژه دندانپزشکی بیماران HIV مثبت در مازندران با اعلام اینکه در بیمارستان رازی یونیت‌های داندانپزشکی وجود دارد، اظهار کرد: در زمان حضور رئیس دانشگاه سابق استان توافق کردیم که بیماران HIV مثبت در این مرکز خدمات داندانپزشکی دریافت کنند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: برای عملیاتی کردن این موضوع هم با مشکلاتی مواجه شدیم و به نتیجه مناسب نرسیدیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها دانشکده دندانپزشکی این خدمات را به بیماران HIV مثبت ارائه می‌دهد، گفت: در برخی استان‌های دیگر هم خود مسؤولان بهداشت نسبت به ایجاد این یونیت اقدام کردند، در این دو آیتم هنوز به جمع‌بندی مناسبی نرسیدیم.

اعرابی اضافه کرد: اصرار همکاران ما این است که بخش درمان مصوبه موجود در دانشگاه را انجام دهد اما تاکنون انجام نداده و قول می‌دهم تا آخر خردادماه این موضوع ساماندهی شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: اما هر دندانپزشکی باید مراقبت‌های لازم در حین خدمات به بیماران را در برنامه کاری خویش قرار دهد و نظارت بر  این موضوع برعهده معاونت درمان است.

وی با اعلام اینکه دندانپزشکان موظف به ارائه خدمات بیماران HIV مثبت هستند، گفت: با وجود خوداظهاری پزشکان نسبت به ارائه خدمات اقدام نمی‌کنند.

اعرابی اضافه کرد: فرد مبتلا به HIV مثبت وقتی مشکلات خودشان را صادقانه با پزشکان در میان بگذارند و مورد پذیرش قرار نگیرند مجبور هستند به صورت ناشناس وارد مراکز دندانپزشکی شوند.

به گزارش فارس، براساس اطلاعات موجود در فضای مجازی و برخی خبرگزاری‌های معتبر مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کردند که پیش‌بینی می‌شود 3 هزار بیمار ایدزی در استان باشند که 384 نفر آنها شناسایی شدند.

بحث ایجاد یونیت ویژه داندانپزشکی برای بیماران ایدزی از موضوعی درخواستی چند بیماری اچ آی وی مثبت بوده است که در مصاحبه با خبرنگار فارس این موضوع را مطرح کرده بودند و پس از یک سال مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قول دادند که تا 40 روز دیگر تکلیف این موضوع را روشن می‌کند.